Новини

5 порад для отримання гранту

5 порад для отримання гранту

Наш фандрейзер Дарья Пикалова (Daria Pikalova) розповідає, як отримати кошти на проект.

1. Спочатку створіть якісний проект, а потім шукайте донора.

Кожна програма фінансування і конкурс має свої пріоритети і цінності. І вони неодмінно повинні збігатися з цілями вашого проекту. Звичайно, не виключайте можливість внесення змін в стратегії для роботи з певною програмою і донором. Можливо, в кооперації ви отримаєте результат, який ви і не очікували.

Почніть свій проект з місії та проблеми, яку ви хочете вирішити. НЕ з того, щоб ви хотіли отримати, а що Ви дасте. Опрацюйте ідею, а потім знайдіть донора, чиє бачення відповідає вашому.


2. Уважно вивчайте «Гайди».

Саме в них криється велика частина вашого проекту: технічні вимоги, прийнятність заявника, допустимі бюджети, пріоритети, напрямки. Уважно вчитуйтесь в очікувані результати проектів, зазначені самими донорами. Всю цю інформацію донор надає вам для можливості зробити чек-лист і самим відповісти на своє запитання: чи цікавий проект донору? Чи потрапляє він в яблучко щодо мети фінансування?
ВАЖЛИВО: приділіть увагу бюджету, перш ніж складати свій кошторис. Іноді донор скорочує бюджет, а часто ваш проект буде просто відхилений через недотримання прийнятних статей витрат.


3. Надійні партнери проекту - ваш ключовий ресурс.

Якщо за умовами конкурсу донор вимагає реалізувати проект в партнерстві, вказуючи при цьому кількість (наприклад, від 2-х до 6-ти партнерів), не йдіть правилом «чим більше, тим краще». Це величезна помилка! Враховуйте фактор того, що партнерство означає ДОВІРУ, НАДІЙНІСТЬ, ЯКІСТЬ, ПРОФЕСІОНАЛІЗМ, ГОТОВНІСТЬ ДО КОМАНДНОЇ РОБОТИ. Звітність по грантам необхідно здавати своєчасно і, як правило, подається 1 консолідований звіт, що означає пряму залежність і послідовність партнерів один від одного. Коли ви запрошуєте до партнерства організацію, подумайте про це.


4. Отримати грант - зовсім не хепі енд, це тільки початок.

Ніколи не ставте перед собою мету отримати гроші. Грант - це перш за все зобов'язання! Це чітке дотримання технічних вимог до донора, календарного плану реалізації проекту, квартальні звіти, робота з аудиторами, розподіл зобов'язань і заходів між партнерами. Ви повинні показати себе стійкою організацією, здатною дотримуватися дедлайнів і досягати поставлених цілей. Ваші звіти - показник досягнення результатів проекту, які ви обіцяли донору. І пам'ятайте, ваш проект - глобальна місія і проблема, яку ви повинні вирішити по його закінченню.


5. Грамотно підібрана проектна команда - ключ до успішної реалізації.

Створюючи проектну команду, у вас повинні бути завжди 2 ключові ролі:
- менеджер проекту
- фінансовий менеджер
Якщо ви знайдете професіоналів своєї справи, це 80% успіху вашого проекту. І пам'ятайте про те, що ключовий обов'язок - це звітність. Звіти можуть стати серйозною проблемою за відсутності грамотного фінансового менеджера. Не варто також применшувати роль комунікаційного менеджера, функцію якого виконує як менеджер проекту, так і залучений. Це комунікація як з партнерами, так і з усіма «стейкхолдерами» проекту. Важливо пам'ятати, що налагоджена комунікація - правильний підхід до будь-якого проекту і гарантія вчасно виконаної роботи всіма учасниками проекту.