Новини

III INVESTMENT PROMOTION FORUM ODESA 5T. Як це було

III INVESTMENT PROMOTION FORUM ODESA 5T. Як це було

4-5 жовтня 2018

4–5 жовтня 2018 року в Одесі відбувся III Міжнародний інвестиційний бізнес-форум Odessa 5T Investment Promotion Forum, у якому взяли участь 780 гостей з 20 країн світу. Цього року серед гостей були представники Німеччини, США, Індонезії, Ізраїлю, Італії, Литви, Бельгії, Грузії, Туреччини, Франції та інших країн ЄС.

Головна тема форуму:«Одеса. Україна. Світ — інновації і бачення майбутнього».

Офіційне відкриття бізнес-форуму відбулось 4 жовтня в концерт-холі «Сади Перемоги». Гостей форуму привітали голови міської та обласної адміністрації — міський голова Геннадій Труханов і голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський, вітальні слова для учасників форуму передав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

Форум Odesa 5T 2018 це:

  • 780 учасників
  • 20 країн
  • 7 тем першого дня
  • 5 тем у другий день
  • 5 локацій
  • відкриття "Storm Glass" - найбільшого барометра Фіцроя у світі

DAY 1

Протягом першого дня на території концерт-холу працювала експо-зона, де підприємці та представники муніципалітету ознайомили гостей і учасників форуму з продукцією, послугами та проектами, які зроблено в Одесі. 15 стендів виставки «Made in Odesa» представили різні напрямки – нові проекти та освітні програми, центр робототехніки, туристичний інформаційний центр міста, центр надання адміністративних послуг, новітні стартапи (фабрика 3Д друку Kwambio та електронне видавництво Gutenbergz), інноваційні рішення для пломбування товарів та вантажів від GST.

Головною подією першого дня форуму стала презентація муніципального інвестиційного потенціалу, яку представляли заступник міського голови Павло Вугельман і голова інвестиційного агентства «Одеса 5Т» Олександра Олійникова. Під час презентації представлено каталог із 49 новими проектами, відео-презентацію перших здобутків у реалізації проектів у місті та нову презентацію проекту «Експо сіті» та перспектив розвитку м. Одеси для поширення серед інвесторів.

В рамках першого дня пройшла панельна дискусія «Державна стратегія України в питаннях 5Т».

Учасники: експерт Команди підтримки реформ Міністерства економічного розвитку Ніно Даменія, генеральний директор групи компаній Advanter Group Андрій Длігач, екс-директор Французького інституту в Україні, експерт із програм фінансування ЄС Матьє Арден. Під час панелі було представлено програму “Смарт-спеціалізація” Уряду України, що буде реалізуватися спільно з ЄС.


Програма передбачає, що українські регіони визначатимуть свої конкурентні переваги та зможуть отримати доступ до додаткового фінансування ЄС. Одеса увійшла до перших 3 пілотних регіонів в Україні і отримає можливість до кінця 2019 року провести дослідження щодо визначення головних переваг для подальшого розвитку та залучення ресурсів.Інновації та інвестиції

Під час треку «Інновації та інвестиції» виступили засновниця і президент A7 GROUP Марія Барабаш, яка розповіла про тенденції інвестиційного ринку України та потреби й очікування закордонних інвесторів, а також вперше до Одеси завітав регіональний менеджер по Східній Європі Amazon Web Services Сергій Раковський, який поділився досвідом компанії Amazon у впровадженні інновацій у бізнес.Технології
У треку «Технології» засновник Terminal 42 Сергій Петренко та команда Startup Odessa презентували проект першого українського муніципального стартап акселератора BetaMisto; проект покликаний вирішити проблеми муніципалітетів із залученням креативного підходу стартаперів, а також налагодити співпрацю підприємців із міською владою. Проект побудовано на досвіді муніципалітету Амстердаму, що впровадив проект “Startup in Residence”, що зробило Амстердам центром європейського технологічного підприємництва.

Також свій погляд на перспективи розвитку технологій представили експерт в області штучного інтелекту, підприємець, наставник Google Launchpad Рудрадеб Мітра; директор Global Security Technologies Дмитро Казавчинський; засновник і керуючий партнер Reddy & Co (Лос-Анджелес, Кремнієва долина), консультант із запуску високотехнологічних стартапів / Інвестор (AI / ML | Blockchain | CyberSecurity | IoT | Smart City) Кевін Редді.


Туризм

Під час роботи треку «Туризм» позитивні тенденції в туристичному бізнесі розглянули директор департаменту культури та туризму Одеської міської ради Тетяна Маркова і голова напрямку Hospitality Experience SGS Пітер Хвідберг.Транспорт і торгівля
У центрі уваги треку «Транспорт і торгівля» опинилася презентація програми для моніторингу громадського транспорту в місті — Public Transport Odessa Андрія Бойко.

Також у цьому треку виступили міжнародний менеджер з продажу, віце-президент компанії DBA Марко Політі з презентацією рішень для смарт-портів у містах; генеральний директор девелоперської компанії Ecoteck Development Юрій Кузнецов з презентацією житлових будинків майбутнього.

Завершенням першого дня стала вечірня церемонія нагородження Odesa 5T InvestAwards, яка другий рік поспіль відзначає проекти та компанії, що досягли успіхів в п'яти основних напрямках «Одеса 5Т» та зробили свій внесок в розвиток Одеси.


DAY 2

У цей день в рамках форуму в IL Decameron Clubhouse Odessa працювали 3 треки.

Трек «Кіноіндустрія і кінокомісії» — учасники: голова Асоціації кінопродюсерів України Дмитро Колєсников; представник компанії Tato Film, член Producers Network at Cannes IFF (2009–2013), Asian Pacific Screen Academy, European Film Academy, European Producers Club Олена Єршова; голова Кінокомісії Києва Сергій Міранков; експерт в сфері кіноіндустрії Світлана Коробіна.


Цього року на форум завітала спеціальна гостя — зірка світового рівня, актриса німецького і світового кінематографу, лауреат премії «Золотий глобус», двічі лауреат премії Deutscher Filmpreis, продюсер і режисер Настасья Кінскі, яка вперше прибула до України. Вона взяла участь в одній з головних панельних дискусій, що присвячена створенню кінокомісії в Одеси. Пані Кінскі відмитила, що має зацікавленність у реалізації проекту документального фільму про спортивні досягення та чемпіонів, у тому числі і з Одеси.

Презентацію проекту Odessa Film Commission провела голова Кінокомісії Одеси, актриса Галина Сулима. Основною метою роботи Кінокомісії стане розвиток сервісів для представників галузі кіновиробництва в місті, що сприятиме залученню інвестицій та просуванню потенціалу кіноіндустрії міста.

Трек «Маркетинг і просування міст» — учасники: керуючий партнер UNIT.City Максим Бахматов; український бізнесмен і громадський діяч Валерій Пекар; генеральний директор групи компаній Advanter Group Андрій Длігач; науковий співробітник IEDC (США), член Міжнародної асоціації лідерства США, член Британського товариства маркетингових досліджень Михайло Крикунов; директор агентства Brandhouse, член команди WikiCityNomica Тетяна Жданова; співзасновник Арт-заводу «Платформа» Рафаель Юча.

Модератор: президент Національної туристичної організації України, радник першого віце-прем'єр-міністра – міністра економічного розвитку і торгівлі України Іван Ліптуга.

Ще один важливий захід цього дня — панельна дискусія «Енергоефективність та енергетика» в рамках треку «Технології».

Учасники: старший координатор проекту GIZ «Енергоефективність в громадах II» Володимир Перегудов; старший консультант проекту розвитку ООН Ігор Черкашин; радник голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Лейвіков; голова Наглядової ради біоенергетичної асоціації України Сергій Вєльчев; засновник компанії «ЕкоФактор» Володимир Майстришин; голова Асоціації сонячної енергетики України Юрій Фаворський; технічний директор EPIC Services Ukraine Олександр Новіков.

Модератор: Віталій Савич, директор Одеського муніципального енергетичного агентства.

Крім того, у треку «Технології» в коворкінгу Terminal 42 у другий день форуму в рамках програми проходило глобальне змагання для початкуючих стартапів — Seedstars World. Переможці змагань одеського етапу отримали можливість продовжити участь у всеукраїнському відборі та позмагатись з представниками світової спільноти у Швейцарії за отримання інвестицій у розмірі 1 млн доларів США на реалізацію проектів.

Окрім цього, 5 жовтня в Impact Hub Odessa відбулась презентація Комунальної установи «Грантовий офіс «Одеса 5Т». Як підкреслив віце-мер Одеси Павло Вугельман, створення такої важливої для міста установи вкрай необхідно для ефективного залучення грантових коштів на реалізацію міських проектів.

Особливою подією другого дня Форуму дня стала церемонія відкриття найбільшого в світі барометра Фіцроя «Storm Glass», який став ще однією туристичною принадою м. Одеси.


Довідка:

З 2016 року форум Odesa 5T Investment Promotion Forum є платформою для презентації інвестиційного потенціалу м. Одеси, майданчиком для обміну досвідом з провідними представниками сфер 5Т, обговорення стратегічних планів розвитку Одеси, презентації пріоритетних напрямків розвитку міських проектів.


Фото за лінком:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2194305154173765&type=1&l=f7fbb578f8

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2193091880961759&type=1&l=4ecf21f450


Презентації проектів:

  1. “Одеса майбутнього” - https://youtu.be/WG1ILfWsNDD
  2. “Місто - це ми” https://youtu.be/QTkTU-L6F7I
  3. Інвестиційні проекти - https://odessa5t.com.ua/projec...Dream big, work hard, invest in 5T