Новини

Odesa 5T Summer Business Day

Odesa 5T Summer Business Day

Протягом 5 років після випуску успішного фільму, де з’являються неймовірні місця та міста країн, спостерігається стійке зростання туризму. Цифри можуть сягати до 50%, а в деяких випадках ще більше.

Кожного року кількість туристів в Дубровнику збільшується на 10%. Як вважаєте, після якого фільму? Звісно ж, серіалу “Гра престолів”.

Кіно стає також каталізатором патріотичного туризму. Після фільму “Порятунок рядового Райану”, до Нормандії навідалось на 40% більше американських туристів.

Неймовірним фактом є й те, що кількість туристів на відомому кам’яному виступі “Язик Троля” зросла від тисячі до ста тисяч туристів на рік. Такий зріст спричинив вихід мультфільму від Disney “Холодне серце”, в якому відображені природні красоти фьордів. Також попиту додають знімки туристів на сторінках в Instagram та Facebook.

Готелі в деяких поселеннях біля фьордів завжди заброньовані на 100%, а Рада з туризму Західної Норвегії скорочує свій бюджет на промо місцевості, а також розробляє заходи для того, щоб скоротити попит в туристичний сезон і підняти його у менш популярні місяці.

Також такий попит створює нові продукти. Є туристичні круїзи за мотивами мультфільму, на якому проходить шоу за участю персонажів, а меню ресторану також тематичне.

З останніх подій, попит на туристичні маршрути до Чорнобилю виріс мінімум на 40% після виходу 5-серійного серіалу “Чорнобиль”.

Кіно, як ракета, може швидко прискорити розвиток туризму. А туризм є однією з платформ росту інвестицій як внутрішніх, так і зовнішніх.

Задля розуміння ринку кіно України, його переваг та недоліків, КУ “Грантовий офіс “Одеса 5Т” Odessa 5T Investment & Promotion Agencyразом з Odessa Tourism Association та National Tourism Organization of Ukraine організували “Odesa 5T Summer Business Day “Нетворкінг кіно, туризму та креативних індустрій". Третій рік поспіль цей захід проходить в рамках Odesa International Film Festival. Цього року ми говорили про кіно як каталізатор туризму.

В нас пройшов продуктивний нетворкінг з представниками кінокомісій міст, продюсерських та продакшн студій. На “Odesa 5T Summer Business Day” III Film, Tourism & Creative Industries Networking ми продемонстрували інвестиційний потенціал нашого міста у галузі кіноіндустрії, говорили про розвиток кінокомісій, про представлення України на головних світових виставках та подіях фільм індустрії, а також про існуючі законодавчі акти та перспективи розвитку.

Ми надихнулися нашими спікерами та гостями. Вони професіонали на ринку кіно, в креативних індустріях, маркетингу та туризмі. Серед спікерів були представники продюсерської студії Radioaktive film, Міністерства Інформаційної політики, автор ідеї фестивалю Art Travel (м. Харків), співзасновник і арт-директор студії «MAMAI production», генеральний менеджер Turkish Airlines в Одесі, Виконавчий продюсер PSB FILMS, україно-ізраїльська продакшн-компанія, представники кінокомісій міст та місцевого самоврядування.
Дякуємо кожному! Ви неймовірні. А Одеса відкрита до великого!