Новини

"Північ-Південь". Проект, яким ми пишаємося.

"Північ-Південь". Проект, яким ми пишаємося.

Вже всі новини розповіли про те, що Одеса отримала кредит від Європейського інвестиційного банку на проект “Північ-Південь”, пряме трамвайне сполучення між селищем Котовського та селищем Таїрово.

Так як ми маємо безпосереднє відношення до цього проекту, давайте розкривати всі карти та говорити чесно.

По-перше, проект “Північ-Південь” - це один з перших серйозних та масштабних інфраструктурних проектів з часів Радянського Союзу, який спрямований на покращення транспортної ситуації в Одесі.

Одеса - одне з найбільших міст України, місто-мільйонник, але на відміну від Києва чи Харкова, не може мати свого метро. У нас під Одесою більше 2 тис. км катакомб та підземних ходів. Наземне метро також дасть велике навантаження на грунт, а вартість таких проектів складає сотні мільйонів доларів. Наприклад, побудова метро у Києві оцінюється приблизно у 60 млн доларів за 1 км.

Раціональним рішенням є конструювання трамвайної лінії, яка з’єднає прямим сполученням між собою два найвіддаленіших райони. Жителі з селища Котовського зможуть доїхати до селища Таїрова та навпаки на трамваї без необхідності змінювати один транспорт на інший.

Робота над проектом ведеться з 2016 року. За цим стоять сотні годин роботи: дослідження, обґрунтування, підрахунки, складання проектної документації, листування та переговори зі сторонами.

Загальна сума проекту 59,7 млн. євро, за якими

20 млн.євро - кредит від Європейського інвестиційного банку;

29,75 млн.євро- кредит від Європейського банку реконструкції та розвитку;

9, 95 млн.євро - кошти місцевого бюджету.

Нещодавно Одесса підписала кредитну угоду з ЄІБ на 20 млн. євро.

Сам проект не стоїть на місці. Вже реконструйовано Тираспольську площу, трамвайну колію біля Пересипського мосту та на вулиці Преображенській, а також проходять роботи по вулиці Софійській. Це масштабний проект, який потребує часу та витримки, але ми впевнені, що результати того варті.

Загалом проектом передбачено запуск 37 одиниць трамвайних вагонів, заміна трамвайної колії та контактної мережі протяжністю 32 км, заміна кабельних ліній протяжністю 16,6 км, реконструкція 1 тягової станції, модернізації 6-ти існуючих підстанція, будівництво розв’язки біля Пересипського мосту.

Проект “Північ-Південь” реалізується в рамках інвестиційної стратегії «Одесса 5Т». Одесса 5Т об’єднує в собі 5 основних векторів розвитку міста - Транспорт, Туризм, Торгівля, Технології та Траст (прозора економіка, ринок фінансових послуг, соціальні проекти). Серед реалізованих проектів в рамках стратегії є відомі вам Стамбульський та Грецький парки, оновлення тролейбусного парку у кількості 47 машин, встановлення енергоефективного обладнання в школах, заміна освітлення в лікарнях та на вулицях міста та багато інших.