Новини

Розвиток українського кінематографу

Розвиток українського кінематографу

Вперше з початку пандемії було проведено засідання робочої групи з питань розвитку кіно. Гостем засідання став директор Українського культурного фонду Владислав Берковський.

Одеса - місто, де народилося кіно. Наше місто кілька століть виступає майданчиком для знімання іноземних і вітчизняних кінофільмів. Кінематографічна слава міста поширюється далеко за межі України. Одеса - унікальне місто, яке безперервно зазіхає своїми архітектурними, природними локаціями кіновиробників.

У 2019 м було створено Odesa film office, який працює за принципом «єдиного вікна» і будь-який кінематографіст може звернутися за допомогою в організації фільмування. Офіс допомагає з підбором локації, отриманням необхідних дозволів та багато чого іншого.

Крім того, офіс є організатором і співорганізатором різних фестивалів і конкурсів, серед яких:

— організація і проведення Конкурсу короткометражних фільмів «Одного разу в Одесі», присвяченого до 225-річчя заснування Одеси.

— сприяння в організації та проведенні Першого фестивалю студентського кіно «Перший крок» і багато інших.

Владислав Берковський розповів одеським кінематографістам про гранти, які Український культурний фонд виділяє творцям кіно будь-якого рівня професіоналізму.

Минулого року грантовий офіс Одеса 5Т виграв грант Українського культурного фонду на створення туристичного мобільного додатка Let’s Odesa, який вже сьогодні має десятки тисяч завантажень в цифрових магазинах. Спільна робота і підтримка творчості кінематографістів стане початком стійкої традиції і наша громада зможе надавати підтримку фільмів, які будуть популяризувати, прославляти Одесу на всеукраїнському та світовому ринку кіно і культури.